Panasonic'le Güvenli İletişim

Güvenli İletişim

Güvenlik kamera sisteminizi gerçekten güvenli hale getirin

Ağ alt yapısına yönelik artan güvenlik saldırıları ile birlikte, Panasonic kendi video izleme çözümlerindeki verilerinin korunması için bir güvenli teknolojiler serisi geliştirdi. Secure Communication özelliği, artık tüm yeni Panasonic 5, 6 ve True 4K Serisi kameralarında mevcut olup, IP izleme haberleşmelerini koruyarak, sahte e-postalara (sahte veri), videonun onaysız kurcalanmasına ve değiştirilmesine (görüntüleri değiştirme) veya gözetlenmesine (şifre çalma) karşı koruma sağlar. Panasonic Secure Communication, IP kameralarına yönelik PC düzeyli bir güvenlik sistemidir ve veri şifreleme de dahil olmak üzere, bünyesinde video kanıt bütünlüğünün korunmasını ve aynı zamanda Panosonic IP video akışlarının tüm veri bütünlüğünü sağlayarak IP haberleşme şifrelemesi ve doğrulaması gibi farklı veri koruma araçları barındırmaktadır.

Öncü koruma sağlayıcısı ile güçlü bir ortaklık

Öncü koruma sağlayıcısı ile yaptığı güçlü ortaklık sayesinde, Panasonic, bir çok amaca hizmet eden kendi güvenlik kamerası çözümleri için güvenli bir platform serisiyle karşınızda. Panasonic, veri şifrelemesi, haberleşme şifrelemesi ve doğrulamı ve bununla beraber izleme bilgilerinizi aynı zamanda mahkeme huzurunda da sağlam delil olarak kılan anahtardan oluşan üç bilgi koruma bloku sağlayarak kendi gömülü izleme ürünlerine yönelik olarak yüksek güvenlikli ve sağlam bir koruma katmanı oluşturmak adına, siber saldırıları saptamak ve analiz etmek üzere son derece güvenilir üçüncü taraf sertifikaları ile teknolojisini kendi yerleşik ve gömülü kriptografi teknolojisi ile bir araya getiriyor.

Panasonic'in sunduğu tamamen korumalı son teknoloji bir sistem kullanılarak kamera içerisindeki şifrelenmiş video materyali kaydediciye aktarıldığı için video sızdırma gibi bir durum da önlenmiş oluyor. Veri kanıtsallığı, videodaki değişikliği saptayıp ilgili videoyu oluşturan kamerayı onaylayabilen sertifikasyon ve hash fonksiyonu kullanılarak güvence altına alınır.

Güvenli İletişim cihazınız için güvenlik sağlamanıza olanak tanır ve en yeni CVE desteği beraberinde saldırıya açık olma durumunu ortadan kaldırır. Yetkilendirme aracılığıyla cihazlar arasında güvenli bir iletişim sağladığınızdan ve veri ile haberleşme şifrelemesi sayesinde güvende olduğunuzdan emin olabilirsiniz. Buna ek olarak, değiştirme saptaması, doğrulaması ve şifreli koruma yoluyla güvenlik kamerası görüntü kanıtlarını güvenle koruyabilirsiniz.


 
×