Panasonic Yüz Tanıma Çözümü

Yüz Tanıma Teknolojisi

FacePRO    Temel Özellikler    Azaltılmış Yük    Yüz Tanıma  

FacePRO™ Yüz Tanıma Çözümü, Panasonic i-PRO kameralardaki canlı veya kayıtlı görüntüyü kullanarak bir kişinin yüzünü kayıtlı yüzlerden oluşan veritabanıyla otomatik olarak eşleştirilir ve yüz eşleşmelerinin bildirilmesini ve uyarılmasını gerçekleştirir.

Sunucu başına  20 adede kadar kamera için gerçek zamanlı işleme kapasitesi sağlar ve 30.000 adede kadar kayıtlı referans yüzde yüksek hızlı arama yapabilir.

- Zorlu ortamlarda bile yüksek hassasiyet

- En iyi çekim özelliği ve kolay kurulum ile maliyet azaltma

- Sistem genişletilebilirliği (30.000'e kadar yüz)

 

 

Nasıl çalışıyor? 

 

Yüz tanıma yazılımı sisteminizde sessizce çalışır, tespit ettiği her yüz hakkındaki verileri toplar; bu veriler daha sonra kolayca erişilebilen bir veritabanında depolanır. 

Kullanıcı bu veritabanına erişebilir ve belirli bir yüzü belirleme seçeneğine sahiptir. Bu özellik sayesinde gelecekte belirli bir kişi algılandığında kullanıcı alarm kurabilir veya sadece kişinin hareketlerini, kronolojik sırada sistemdeki tüm kameralar aracılığıyla takip edebilir.

Yüz Tanıma Çözümünün en önemli avantajlarından biri size merkezi bir yönetim noktasından verdiği kontrol derecesidir. Kamera ve sunucunun arasındaki direkt bağlantı sayesinde tek bir sunucudan aynı anda 20 uzaktan kamerayı kontrol edebilir ve bilgi alabilirsiniz. Sistem tarafından yapılan gerçek zamanlı yüz eşleştirme ve görsel analiz ile kullanıcı belirli bir yüze veya müşteriye ait kaydedilmiş görüntülere GUI aracılığıyla gözetim yazılımından kolayca ulaşabilir.

Yazılım aynı zamanda bir matematiksel analiz özelliğine de sahip. Bu özellikle yazılım, insan sayımı gibi istatistiklere ulaşma şansı verir, yaş ve cinsiyeti de tespit edebilir. Sistem daha sonra ilgili bilgileri erişilebilir bir şekilde görüntüleyecektir. 


 
×