Panasonic İş Analizi

İş Analizi

Akıllı öngörüler. Daha önce olmadığı kadar net.

Daha ayrıntılı görün. Daha ayrıntılı anlayın. Daha farklı yöntemlerle kar edin.

Müşteri çeşitleri ve davranışları hakkında çok daha fazla fikir sahibi olun.

İşlerinize Panasonic'in güvenlik kamerasının analitik özelliklerine ve IP tabanlı yüz tanıma teknolojisine göre yön verebilirsiniz.

İnsan sayımı ve ısı haritası ile daha rahat, güvenli ve verimli ziyaretçi deneyimini güçlendirebilirsiniz.

Riskleri azaltın ve mekanınıza istenilmeyen erişimi önleyin.

Panasonic Yüz Tanıma Çözümü

Binanızdaki müşterileri, tesisinizdeki ziyaretçileri veya etkinliğinizdeki insanları tanımlayabildiğinizi düşünebiliyor musunuz? Ardından, bu görsel bilgilerle cinsiyetlerini, yaşlarını, onaylı erişim seviyelerini ve hatta ürünlerinizi veya hizmetlerinizi satın alma olasılıklarını bile değerlendirebildiğinizi düşünün. 

Dahası söz konusu ayrıntı seviyesinin, müşterilerin nereye gittiğini, belirli alanlarda ne kadar durduklarını ve günün, ayın veya yılın herhangi bir zaman diliminde en fazla müşteri yoğunluğunu belirten ve kişileri, grupları veya kalabalıkları mekanınızda izleyen 'ısı eşleme' ile eşleştirilebildiğini düşünün. 

Bu kadar derinlemesine görsel verinin sağladığı öngörüler ve bilgiler paha biçilmez ticari ve operasyonel avantajlar sağlar. Bununla birlikte muhteşem ödüller de sunar. 

Panasonic’in Yüz Tanıma Çözümü ile bu avantajlar ve ödüllerden yararlanabilirsiniz. Güvenlik kameralarımızın analiz özelliklerinin IP tabanlı yüz tanıma sistemiyle birleştirilmesi operasyonlarınızı ve iş yapma şeklini sonsuza kadar değiştirecek.

 

Gelişmiş müşteri hizmeti için daha fazla müşteri bilgisi

Güvenlik kameralarının sağladığı yüksek çözünürlüklü görüntüleri kullanan sistem, mekanınızdaki ziyaretçilerin yüz özelliklerini gerçek zamanlı olarak analiz edebiliyor ve bununla birlikte söz konusu ziyaretçilerin yaşını ve cinsiyetini tanımlayabiliyor. Sistemin oluşturduğu analiz sayesinde mekanınıza gelen farklı müşteri ve ziyaretçilerin ayrıntılı demografik bilgileri edinebilirsiniz. Bu şekilde hizmetinizi veya operasyonlarınızı uygun şekilde tasarlayabilirsiniz.

Örneğin bir perakende ortamını düşünelim. Sistem, on milyona kadar yüz kaydedebilir ve sadece üç saniyede bu on milyon yüz arasında arama yapabilir. Yaş ve cinsiyet tanıma ile birleştirildiğinde bu muazzam hız son derece güçlü bir pazarlama aracı meydana getiriyor. Çeşitli yüz 'türlerine' belirli promosyonları ve mesajları eşleştirebilir ve dijital işaret sayesinde doğru zamanda doğru kişilerle hizmet götürebilirsiniz.

Kameranın analiz özellikleri pazarlama mesajlarınızı, ürün promosyonlarınızı ve en fazla etkiyi yaratmak için görsel pazarlamayı özelleştirmek üzere mekanınızda veya tesisinizde tanımlı alanları günün belirli zamanlarında kimlerin ziyaret etme olasılığı olduğunu öngörmek için kullanılabilir.

En karmaşık halinde sistem yaşa ve cinsiyete göre ayrım yaparak gelirlerinizi çeşitli gruplarla eşleştirmenizi sağlayan bilgiler oluşturabilir ve bu şekilde satışlarınızı artırmanıza ve promosyonlarınızı, pazarlama etkinliklerinizi buna uygun şekilde düzenlemenize yardımcı olabilir.

Önemli noktaları tanımlayın ve müşteri davranışları ile ilgili öngörüler edinin

Isı Eşleme

Isı haritası analizi, kameranın görüş alanındaki ziyaretçi trafiğinin görselleştirilmesini sağlar. Bu, özellikle perakende pazarı olmak üzere, iş ile ilgili bilgiler ve operasyonel verimlilik uygulamaları için son derece önemlidir. Kullanıcılar, önemli noktaları ve ziyaretçi davranışlarını analiz ederek mağazalarındaki en yoğun ve en düşük ziyaretçi trafiği olan alanlara göre operasyonel kararlar verebilir. 

İnsan Sayımı

İnsan sayımı perakendecilik, okullar, bankalar, dinlenme tesisleri, müzeler, havaalanları ve akıllı müşteri ile operasyonel öngörü gerektiren diğer ortamlar için idealdir. Sistem, günlük ziyaretçi sayısı ile ilgili öngörü edinebileceğiniz veri analizi sağlar. Buna ek olarak en kalabalık ve önemli alanları veya sergileri tanımlayabilir ve ısı eşleme özelliği ile birlikte tüm ziyaretçi akışı boyunca müşteri deneyimini güçlendirebilirsiniz.

Sorunsuz bir deneyim için modernleştirilen hareket

Çözümün başka bir önemli yönü de mekanınızdaki müşterilerin ve ziyaretçilerin hareketlerini tanımlayabilme özelliğidir. Isı eşleme ve insan sayımı özelliklerine ek olarak oluşturduğu görsel öngörülerden yararlanarak kişilerin en sık ziyaret ettiği alanları, hareketin kısıtlı olduğu noktaları, kuyruk oluşan noktaları ve kişilerin en çok zaman geçirdiği alanları kolayca tanımlayabilirsiniz.

Gizlilik ve Almanya'daki Genel Veri Koruma Düzenlemesi nedeniyle kişileri maskeleyebilirsiniz, bu şekilde kişiler görünür olmadan sayılıp ayırt edilebilir. Bu kişiler kaydedildikten sonra ‘görünmez’ kalır.

Bu bilgiler sayesinde kişilerin kolayca ve konforlu bir şekilde hareket etmelerini sağlamak için mekan düzeninizi optimize etmenizi, ürünler ve hizmetler ya da bilgilerin en değerli olduğu konumları anlamanızı ve en uygun müşteri hizmeti ve güvenlik için personelin nereye konumlandırılmasına karar verebilmenizi sağlar.

Bu uygulama, müze veya galeri gibi halka açık ortamlar için muazzam bir değer sağlar. Ziyaretçi akışı ile ilgili görsel bilgilerle, en yoğun katılım ve etkileşim için enstalasyonların veya sergilerin nereye yerleştirilmesi gerektiğini kolayca görebilirsiniz.

Akıllı güvenlik - Daha güvenli operasyonlar

İş Analizi operasyonların daha güvenli olmasını ve bu şekilde daha verimli şekilde kontrol edilebilmesini amaçlar. Sistem, gözetlenen alanı önceden tanımlanan alanlara bölmenizi ve bu bölgelerde beklenen ve beklenmeyen davranışlar ile bağlantı kurabilmeyi sağlar. Geçiş çizgisi veya izinsiz giriş işlevi sanal bir çizgiyi geçen hareketli nesneleri tanımlayarak olayların otomatik olarak öngörülebilmesini sağlıyor (örneğin bir yolcunun tren platformunun kenarına çok yakın olması). Dahası eksik veya göz ardı edilen nesne işlevi otomatik algılama, uyarı ve olaylar gelişirken gerçek zamanlı yanıt verme özelliği sağlar ve bu şekilde gereken aksiyon derhal başlatılabilir.

Örneğin bir havaalanı düşünüldüğünde, bu seviyedeki öngörüler unutulan bagaj gibi hasar verme potansiyeline sahip olan güvenlik risklerini ele almanızı sağlar. Görsel bilgileri göz önüne alarak bagajın bilerek mi bırakıldığını, yoksa kötü amaçlı bir eylem mi olduğunu anlayabilirsiniz.

Yüz Tanıma Sistemimiz sayesinde kişiler iş ortamının tamamında izlenebilir (ör: havaalanı). Hangi kişilerin ne zaman binaya girdiğini ve binadan çıktığını, gelen yolcu mu yoksa transit geçiş için giden yolcu mu olduğunu; güvenlikten, pasaport kontrolünden veya bagaj alım bölümüne geçip geçmediklerini veya biniş kapılarından ne zaman geçtiklerini tanımlayabilirsiniz.

Sistem gerçek zamanlı yüz görüntülerini sunucuda kayıtlı yüzlerle karşılaştırarak, istenmeyen ziyaretçilere karşı sizi uyarır ve suç faaliyetlerine karışmış kişilerin izlenmesini sağlar. Sistem halka açık etkinliklerde erişim kontrolü sağlamasının yanında halka açık alanları daha verimli hale getirir. Birden çok giriş noktası uzaktan izlenebilir ve yönetilebilir, bu şekilde istenmeyen erişimler engellenir ve sıra kontrolü ile kalabalık güvenliği kesintisiz olarak sağlanabilir.


 
×