Panasonic Akıllı Kodlama Teknolojisi

Panasonic Akıllı Kodlama Teknolojisi

Akıllı Kodlama Teknolojisi ile maliyetlerinizi azaltın.

Panasonic'in Akıllı Kodlama teknolojisi, bir video gözetim sistemi için sahip olma maliyetini ciddi anlamda azaltmak üzere tasarlanmıştır. Bu teknoloji, Panasonic Bullet Kamera modelleri gibi ürünlerde bulunabilir. Panasonic ürünleri için zaten sunulmakta olan çok sayıda teknolojiye akıllı bir eklenti olan Akıllı kodlama teknolojisi, etkili bir sıkıştırma yapabilmek için üç ana özellik kullanır:

- GOP (Resim Grubu) Kontrolü - Bit hızını %60'a kadar azalttığı görülmüştür

- Frekanslara Bölünmüş Filtre - Bit hızını %20'ye kadar azalttığı görülmüştür

- 3D Çok İşlemle Gürültü Azaltma - Bit hızını %25'e kadar azalttığı görülmüştür

Nasıl Çalışıyor?

Akıllı kodlama teknolojisi, video akışının bit hızını azaltır ve böylece hem daha düşük bant genişliği kullanımı hem de daha küçük dosya boyutları sağlar. GOP fonksiyonu, görüntünün I-flame'inin statik alanlarda oluşturulmamasını sağlar. Akıllı kodlamanın VIQS özelliği, GOP fonksiyonu ile birlikte çalışır ve hareket alanlarının normal olarak kaydedilmesini, ancak statik alanlardaki görüntülerin %70'lik* bir bant genişliği sağlayacak şekilde yüksek bir oranda sıkıştırılmasını sağlar.

FDF (Frekanslara bölünmüş filtre) fonksiyonu, 3D-MNR ile birlikte çalışarak düşük ışıklı alanlardaki gürültüyü ciddi anlamda azaltır ve bir yayının düşük bir hızına sahip olmasına katkıda bulunur. Panasonic'in Akıllı Kodlama teknolojisi ile veri depolama ihtiyacınızı %70'e*kadar azaltabilirsiniz. Akıllı Kodlamanın hem bant genişliğinde hem de dosya boyutunda sağladığı bu önemli azaltma, yüksek teknik özelliklere sahip bir güvenlik sisteminin çalışma maliyetini azaltır ve üst düzey bir kalitenin korunmasını sağlar. 

 

 


 
×