Dünyanın İlk Çok Sensörlü (Dötrlü) 4K Kamerası Tanıtıldı.

Panasonic Business, IFSEC 2018’de 33MP görüntü çözünürlüğü sunan dünyanın ilk dörtlü 4K güvenlik kamerasını tanıttı.

i-Pro EXTREME Çok Sensörlü kameralarda her biri 4K çözünürlük sunan ve yeniden konumlandırılabilen dört lens bulunuyor. Bu sayede kameralar, hızla ilerleyen araçların keskin ve net görüntülerini kaydedebiliyor. Hem 30 fps’de Full HD hem de 15 fps’de 4K (3840x2160) görüntü seçenekleri sunan kameralar iA (intelligent Auto) ve Temiz Görüş Kaplaması özelliklerine de sahip. Böylece şehir gözetimi ve trafik uygulamaları gibi en zorlu şartlarda bile yüksek kalitede görüntü yakalayabiliyor.

i-PRO Extreme Çok Sensörlü kamera yelpazesi, az ışıkta bile yüksek performans gösterebilmesi için IR-LED ile donatıldı. H.265 sıkıştırma, akıllı kodlama ve kendi kendine öğrenen ROI (Odak Bölgesi) teknolojileri sayesinde bu kameralar ağ gereksinimlerini en aza indirirken olağanüstü görüntü performansı sağlıyor.

Panasonic Güvenlik Çözümleri Avrupa Kategori Yöneticisi Gerard Figols, konuyla ilgili “Akıllı kodlama ve H.265 teknolojileri sayesinde dört adet kamerayla bile H.264 kullanan standart bir 4K kameradan daha düşük bit hızı elde edebiliyoruz. Üstelik, yeniden konumlandırılabilen dört lensi sayesinde kör noktaları en aza indiriyor, çeşitli biçimlerdeki kavşakları ve şehir merkezlerindeki alanları izleyebiliyoruz. Güvenlik sektörünün 4K’ya geçişi bakımından bu teknoloji ezber bozacak nitelikte” dedi.

Panasonic Çok Sensörlü Kamera, bu yılın temmuz ayından itibaren satışta olacak.


 
×